Co s sebou

Osobní výstroj táborníka

skautský kroj (včetně hnědých, zelených nebo černých kalhot, světlušky mohou mít sukni ke kroji), oddílové tričko, skautská kšiltovka (pokud máte), pevné boty na výpravy, sandály nebo jiné pohodlné boty, holínky, tenisky, trička dle uvážení, 2 krátké kalhoty, dlouhé kalhoty, spodní prádlo, tepláky, mikiny, svetr, bunda nebo větrovka, 7x ponožky, 2x silné ponožky, šátek na krk, věci na spaní (nejlépe tepláková souprava nebo něco podobného), spací pytel (dostatečně teplý, popř. spací pytel a deka), karimatka, plavky, pláštěnka, čepice proti slunci, kapesníky, ešus + lžíce + hrnek (vše se jménem popř. jiným označením pro identifikaci), zavírací nůž (též nejlépe označen jménem), láhev na pití, ručník, mýdlo, šampon (nějaký přírodní – např. březový, kopřivový…), kartáček a pasta, toaletní papír, pořádná baterka s náhradními bateriemi, krém na opalování, batůžek na menší výpravy, mýdlo s jelenem na praní, provázek, KPZ, uzlovačka, skautský deník, cestičky/stezky, psací potřeby a dopisní papíry, známky, pevný igelit velikosti 2×1 m (pod postel pod batoh nebo kufr)

Doporučené věci: boty do vody, šitíčko, hudební nástroj, knížka na čtení, kreslicí potřeby, zpěvník, kapsáře na drobné věci do stanu, drobné stolní hry – karty apod.

Co určitě nechat doma: jakoukoli elektroniku (mp3 přehrávač, mobilní telefon aj.) mimo hodinek

Všechny věci uložte do batohu nebo kufru (spacák může být zvlášť). Vřele doporučujeme kufr, v kterém se snáze udržuje pořádek. Je dobré, aby děti věděly, kde co v kufru mají.